פלישה לגינת הביניין. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ל.ל

  נשלח ע"יל.ל 23:30, 11 במאי 2013

  שלום רב, אני גר בביניין משותף, 3 קומות (רכבת). השכן בקומת הקרקע גידר חלק מהגינה הסובבת את הביניין ויצר לעצמו גינה פרטית מגודרת עם דלת אחורית של הדירה שלו. בתוך השטח המגודר נמצאים כל השיברים של הדיירים ומשם כל צינורות המים יוצאים לדירות. כל פעם שצריך תיקון, צריך לפנות אליו ולא תמיד הוא מאשר. האם אפשרי לפלוש ולגדר שטח שהוא משותף לכל הביניין? עזרתכם. האם אפשרי לפנות לעיריה ואם כן, לאיזו מחלקה? תודה רבה

  השב
 • 11:44, 12 במאי 2013

  זה עניין לרשם בתים משותפים בלשכת רישום מקרקעין- זו פלישה לרכוש המשותף. ואיפה הועד? הוא צריך להגיש את התביעה לסילוק יד או לפעול בכלל בעניין. לעירייה אין עניין אלא אם הצינור המוביל לשעון הראשי עובר בשטח שהשכן תפס.אם כן פנה אליהם לגבי הצינור הראשי בלבד.

  תגובה
 • 16:32, 16 במאי 2013

  שלום רב, מפנייתך נעדרות עובדות רבות. מבלי להכנס לנסיבות המקרה ששהעלת,הרי שיש לבדוק את מסמכי רישום הבית המשותף לפני נקיטת עמדה בעניין. לאחר בדיקת המסמכים וברור הזכויות ניתן יהיה להחליט על דרך פעולה. מכל מקום ריב שכנים איננו דבר מומלץ. הגעה להבנה ופשרה עדיפה.כמובן שהכל תלוי בנסיבות המקרה .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.