שיפוץ נרחב בבניין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • תמיר

  נשלח ע"יתמיר 07:39, 20 במאי 2013

  בבניין שבו רכשתי דירה יש 6 דירות סה"כ. לאחר הרכישה הבנתי שמתכונן שיפוץ גדול של חוץ הבניין ,פנים הבניין כולל ריצופים ,טיח ,אינטרקום חדש, שיפוץ מעלית ,גינה חדשה ועוד. זה בעלות של כ-400 אלף ש"ח ששליש ממנו זה לשיפוץ מעלית והחלפת חלקים בה ובעצם היוזמים של השיפוץ זה דיירים בקומה אחרונה שמשתמשים במעלית הכי הרבה. הבנתי שבעצם חיכו לי ....כי האדם שמכר לי את הדירה התנגד לשיפוץ. אינני יודע מה דעת דיירים אחרים ,אבל האם דרוש רוב מוחלט לאשר את זה או שאני כיחיד יכול להפיל בעצם הכל ? והאם זה משנה מה סיבת ההתנגדות ? יכולים להכריח אותי לשלם סכום של כ-66 אלף ש"ח ? אגב מדובר בבניין בן 20 שנה במצב ממש לא גרוע. אני אישית לא מעוניין בשיפוץ מחוסר תקציב וגם זה לא הכרחי כרגע ונראה לי שגם מיותר לעשות שיפוץ כללי שבו לא מוסיפים מרפסות שמש על הדרך.

  השב
 • 13:10, 20 במאי 2013

  בדוק כיצד התקבלה ההחלטה, האם היתה אסיפת דיירים? דרוש לראות פרוטוקול ובדוק אם חוקיותו
  מה אומר הוועד?
  דרוש אסיפה חוקית של הדיירים. בדוק מה צריך לעשות לפי חוק המקרקעין הנוגע לתקנון בתים משותפים.
  האם סגרו עם קבלן? דרוש לראות הסכם
  אם המוכר הסתיר ממך עובדת ההחלטה - יש כאן בעיה משפטית לגי אמיתות פרטים בחוזה המכירה.

  תגובה
 • 09:35, 22 במאי 2013

  שלום רב. יש לבחון תחילה את התקנון המוסכם, ככל שקיים ואת הוראותיו. לאחר שאמרנו זאת וכעקרון ככל שהמדובר בהחזקה תקינה הרי שניתן יהיה לחייב את בעלי הדירות ליטול חלק בעלויות גם ללא הסכמתם אולם אם אין המדובר בהחזקה תקינה (כמו התקנת מעלית) תנאי להשתתפות בעלי הדירות בעלויות אלו הוא אישורם לביצוע העבודות. יובהר כי הפסיקה כבר הכירה בהחלפת גדר, התקנת ארון לשעון מים, התקנת תיבות דואר וכיוצ"ב כתחזוקה שוטפת.

  תגובה
 • 14:16, 22 במאי 2013

  בתקנון המוסכם אין איזכור לעניין השיפוצים אלא רק רשום מה הרכוש המשותף ומה ההצמדות של כל דירה .
  האם צריך רוב של 51% ומעלה ? בעיקרון זה שיפוץ שרובו החזקה ושיפור טיח ותשתיות ועל הדרך החלפת ארונות חשמל ואינטרקום וריצוף.
  יש מעלית וגם אותה רוצים לשפץ וכמעט להחליף לגמרי בעצם.
  אני נגד בגלל חוסר תקציב לזה כרגע.
  אגב, יש 4 דירות בנות 105 מ"ר ועוד 2 דירות בנות 130 מ"ר. האם נטל החלוקה הוא לפי גודל דירה ?
  בתקנון אין אזכור לחלוקת הנטל .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.