בניית מתקן לפחי אשפה הפונה לשביל משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סוזן גולן

  נשלח ע"יסוזן גולן 17:49, 23 במאי 2013

  מדובר בחלקה בה קיימים שני בתים בודדים עם שביל המהווה רכוש משותף. השביל מוביל לבית הפנימי. הדייר בבית הקדמי מבצע כעת שיפוצים וקיבל אישור מהעיריה להתקין מתקן פחי אשפה כשהפתחים פונים לשביל המשותף המוליך לבית הפנימי. מדובר בפח ירוק ופח חום בגודל בינוני (לא הפחים הקטנים השחורים)שיכולים להוות מטרד בריאותי חמור. העיריה נתנה את האישור מבלי שדיירי הבית הפנימי ידעו שבכלל הוגשה בקשה כזו ומבלי שהעיריה או הועדה לבינוי ערים פנתה לדיירי הבית הפנימי לקבלת אישורם למיקום המתקן כך שהוא פונה לשביל המוליך לביתם. האם זה צודק וחוקי? הרי השביל משותף. האם ניתן לתת אישור חד-צדדי לדייר אחד מבלי להתחשב בדעתו של האחר?

  השב
 • 11:22, 26 במאי 2013

  שלום רב! נא לפנות לפורום תכנון ובניה באתר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.