מס רכישה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 10:47, 28 במאי 2013

  נניח שאדם התחתן ויש לו דירה מלפני הנישואין, ולאשתו אין. כעת הם רוכשים דירה חדשה בסכום של מיליון וחצי שקל. לפי ההלכה (פסק דין פ.ל.ם) , יש הפרדה בין בני הזוג בתשלום מס רכישה. החלק של האשה (750,000 ₪) פטור כי זו דירה ראשונה שלה, והחלק של הבעל (750,000 ₪) ממוסה לפי מדרגות המס של דירה שנייה. עד כאן הכל ברור. עכשיו, נניח שבמקביל הבעל מתחייב למכור את הדירה הראשונה שברשותו תוך 24 חודשים – הוא יהיה זכאי לפטור על מס רכישה מהחלק שלו ? יש הרי הוראה שאם אתה מתחייב למכור את הדירה הראשונה שלך תוך 24 חודשים אתה פטור.

  השב
 • 12:17, 30 במאי 2013

  שלום רב. דירה ראשונה תחשב ככזו גם אם המוכר מתחייב למכור את דירתו בתוך שנתיים (לגבי רכישה מקבלן ראה הוראות החוק). יצוין שבמקרה זה השומה תוקפא ובמידה והדירה לא תמכר יוטל המס עם כל התוספות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.