שני יורשים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סולי

  נשלח ע"יסולי 14:50, 28 במאי 2013

  שלום אני ואחי ירשנו דירה אבינו המנוח. עלפי צוואתו שאושרה על ידי רשם הירושות הדירה שייכת לשנינו. לפני כשנה אחי חתם עם אבי על חוזה שכירות לא מוגנת על דירה זו. על פי החוזה הוא רשאי להשאר בדירה בתשלום עוד כשנה וחצי. למיטב ידיעתי אחי מתכונן לפנות לבית המשפט בעתיד הקרוב כדי לחלק את ה"רכוש המשותף" שאלתי היא בקשר לשכ"ד- האם אני יכול בשלב הזה לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות(לםני שאחי פונה לבית המשפט לענייני משפחה) על מנת לקבל את חלקי בשכר הדירה-האם לאחי יכול להתנגד להתדיין בתביעות קטנות בטענה שמדובר בהליך שצריך להיות נדון בבית המשפט לענייני משפחה. כוונתי היא תביעה רק על השכ"ד תודה

  השב
 • 14:24, 30 במאי 2013

  שלום רב
  הנושא אינו במסגרת פורום זה. לאחר שאמרנו זאת וכעקרון בלבד, הסמכות של בית המשפט לענייני משפחה נובעת לא רק מעצם הקרבה המשפחתית של הצדדים אלא גם מעצם העבודה שעילת התביעה מקורה בסכסוך בתוך המשפחה. ככל שאין קשר בין עילת התביעה לבין הקרבה המשפחתית ניתן ואפשר להגיש בבית המשפט המוסמך לכך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.