רכישת דירה שטרם נרשמה בטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 13:10, 1 ביוני 2013

  שלום, אני מעוניין לרכוש דירה יד 2, שהחברה המשכנת טרם רשמה אותה בטאבו. היכן ארשום הערת אזהרה? מה עלי לבדוק בטרם הרכישה והיכן? תודה. מיקי

  השב
 • 11:03, 3 ביוני 2013

  שלום רב. ראשית אחזור ואציין כי רכישת דירה הינה עסקה מהגדלות שעושה אדם במהלך חייו ועל כן תמיד מומלץ להעזר בעו"ד שיסיע לרוכש בהליך הרכישה ובדיקת הזכויות. לאחר שאמרנו זאת וכעקרון בלבד ככל שרישום הזכויות מתנהל בחברה משכנת החברה המשכנת מנהלת את הספרים לכל דבר ועניין ורישום הזכויות בפנקסי החברה מהווה מעין תחליף לרישום הערת אזהרה. אשר על כן ובמסגרת הבדיקות הראשוניות שיש לבצע זה עיון באישור זכויות מעודכן של החברה המשכנת אשר יעיד על המצב הרישומי של הדירה. יש לבחון גם את מצב הזכויות במינהל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.