פיצוי על אובדן פרטיות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • בנצי

  נשלח ע"יבנצי 15:39, 2 ביוני 2013

  לפני כשנה נבנה בצמוד לביתי , בניין גבוה בן 10קומות (לפי התבא היה מתוכנן רק 4 קומות) . כתוצאה מכך אני סובל מחוסר פרטיות . השכנים החדשים משקיפים אלי ורואים את כל הנעשה בבית . אני מרגיש שנגרם לי עוול וברצוני לברר איך לתבוע את הוועדה לתכנון ובנייה . איך מגישים כתב תביעה לפיצוי על פגיעה בפרטיות ? אין לי כסף לעורכי דין ולשמאי נדלן . האם אוכל לייצג את עצמי בעניין זה ? איפה מגישים כתב תביעה נגד הוועדה לתכנון ובנייה ? האם יש לי סיכוי או זה בזבוז זמן ורק אשפיל את עצמי כנגד הממסד ?? אגב, עדיין לא עברו שלוש שנים מאישור התוכנית .

  השב
 • 11:13, 3 ביוני 2013

  שלום רב. כעקרון ניתן לגשת לועדה שבתחום מרחב התכנון שלה נערכה התוכנית ולמלא את טופס הגשת התביעה לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה. לתביעה יש לצרף חוו"ד שמאי וכן ראיות לאימות הטענות המפורטות בכתב התביעה. למותר לציין כי קיימת תקופת התיישנות להגשת התביעות הנ"ל בת 3 שנים מאישור התוכנית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.