מס שבח שומה עצמית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 10:51, 3 ביוני 2013

  מכרתי את בייתי ובכוונתי להגיש שומה עצמית לתשלום מס שבח ( אני עו"ד צעיר). אינני מתכוון לבקש פטור. בהסכם המכירה הוסכם כי התשלום העיקרי יהיה בעוד כשנה ללא הצמדה. האם הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בשומה העצמית שכן ברור שתשלום בעוד שנה אינו שווה לתשלום כיום מבחינת ערכו (אינפלציה) כך שבפועל סכום המכירה נמוך יותר.

  השב
 • 11:23, 3 ביוני 2013

  שלום רב. כעקרון הכירה הפסיקה באפשרות להוון את התמורה לצורך חישוב המס. אולם קיימת מחלוקת לגבי הנטל שעל המבקש את ההיוון להוכיח על מנת שיכירו בזכותו להיוון התמורה. לפי הגישה המחמירה יש להוכיח באמצעות שמאי שאכן השווי המשולם כעת נמוך מעסקאות מקבילות ללא הדחייה בתשלום על מנת שיכירו בזכות להוון את התמורה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.