נא עזרתכם - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 23:16, 4 ביוני 2013

  שלום רב סבי רכש חנות לפני כ-30 שנה. החנות היתה רשומה בחברה משכנת ולא בטאבו. לאחרונה פנינו לחברה המשכנת על מנת שתרשום את זכויותיו של סבי בטאבו, אך קיבלנו מהם מכתב שהם דורשים את כל המסמכים ממועד רכישת החנות לפני 30 שנה (הסכם המכר עם המוכר, אישורים מיסים וכו') על מנת להעביר את הנכס על שמו. הבעיה היא שסבי לא שמר שום מסמך ואין לנו שום חומר ממועד הרכישה. החברה המשכנת טוענת שבלי זה הם לא יכולים לרשום על שמו. האם מישהו יכול להציע פתרון עבורנו? (כנראה שבחברה המשכנת הנכס משום מה גם לא רשום על שם סבי- למרות שבמינהל מ קרקעי ישראל הוא כן רשום על שמו- האם הגיוני?) תודה רבה

  השב
 • 12:50, 5 ביוני 2013

  שלום רב. יש לנסות לשחזר את הנתונים. ניתן לפנות לרשות המסים ולבקש את המסמכים המקוריים. אם גם זה לא יסייע ייתכן ולא יהיה מנוס מלפנות לבית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.