דיווח למס שבח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 18:56, 5 ביוני 2013

  הגשתי דיווח על מכירת בית ובקשתי פטור ממס שבח. קיבלתי מכתב כי יש אחוזי בניה ולכן עלי להגיש שומה. בסופו של דבר החלטתי לא לבקש פטור מפני שסכום המס לא אמורלהיות גבוה במיוחד. האם עלי להגיש דיווח מחדש (טופס כחול) או שאני יכול להסתפק בטופס שומה עצמית . ועוד שאלה - האם ניתן להגיש את הסימולציה מאתר רשות המיסים שעשיתי לגובה המס. תודה מראש - אני עו"ד צעיר ומכאן השאלות הטכניות מאחר ולא פניתי ליצוג.

  השב
 • 12:09, 9 ביוני 2013

  שלום רב. אכן המדובר בשאלות טכניות ועל כן רצוי לפנות לפקיד המטפל במשרדי מיסוי מקרקעין ולהתייעץ עימו במה הוא יסתפק. כעקרון אין מניעה לעשות שימוש בשומה העצמית מאתר רשות המסים כטופס שומה עצמית לכל דבר ועניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.