ייפוי כח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 00:54, 9 ביוני 2013

  שלום רב, אני ואחים שלי קיבלנו בירושה דירה (על שם כולנו), אנו מעוניינים לייפות את כוחו של אחד האחים כדי שיטפל בכל העניינים הקשורים לדירה. המצב כרגע הוא שהרוב המוחלט רוצים לתת את ייפוי הכח לאח אחד ואילו אח אחר אינו מוכן בכך. שאלתי היא, האם ניתן לתת תוקף לייפוי כח למרות שלא כולם חתומים עליו (במקרה שלנו זה כולם חוץ מאחד)?

  השב
 • 12:20, 9 ביוני 2013

  שלום רב. יפוי הכח מקנה את הזכות ממייפה הכח למיופה הכח לפעול בשם מייפה הכח בהתאם להוראות והסמכויות שבייפוי הכח. ככל שאחד האחים לא נתן יפוי כח הרי שמיופה הכח של האחרים לא יכול לפעול בשמו ובמקומו אלא ובלבד בשם יתר האחים, ככל שמסרו לו הם יפוי כח.

  תגובה
 • 13:55, 9 ביוני 2013

  אז אם אנו רוצים לעשות משהו עם הדירה ואחד לא מסכים אז איננו יכולים לעשות דבר בנידון?
  אין דרך להתמודד עם זה? בכל זאת יש פה רוב מוחלט אל מול יחיד שרוצה ההפך
  אשמח להסבר
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.