צו לחלוקת שטח ואיסור בנייה ללא הסכמת דיירים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 10:45, 9 ביוני 2013

  אנו גרים בבניין משותף על מגרש גדול חלק גדול ממנו שטח ריק. מדובר באדמת מינהל. בקומה ראשונה 2 דירות אני והשכן ומתחת 4 מחסנים. שבעליהן מרחיבים אותם ללא היתר בנייה ומנסים לתפוס חזקה על המגרש הריק וגם מפריעים לדיירים. ברצוננו לדעת האם ניתן לפנות לבית משפט מחוזי להוציא צו שיאסור לעשות שימוש בשטח הפנוי בכל דרך בטרם ביצוע חלוקת השטח ע"י בית המשפט זה כך שזה יחייב את כל הדיירים לפנות לבית משפט זה כדי לעשות חלוקת השטח וימנע מהם לתפוס חזקה ללא הסכמה. ידוע לנו שפנייה לרשם המקרקעין זולה יותר אבל אין להם סמכות נרחבת כמו לבית המשפט.

  השב
 • 12:28, 9 ביוני 2013

  שלום רב. חוק המקרקעין מקנה לבעלי דירות בבית משותף את הזכות להביא את הסכסוך בעניין הסגת גבול לרכוש משותף לפני בית משפט מוסמך או לפני המפקח.
  במידה ובחרתם לפנות בעניין זה לבית המשפט הרי שבית המשפט הדן בזכויות של חזקה ושימוש הינו בית משפט השלום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.