מסמכים אורגינליים - מסוי מקרקעין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 11:01, 11 ביוני 2013

  עיסקה העברה ללא תמורה דווחה למיסוי מקרקעין שכן ברשותי אישור לרישום בפהקסי מקרקעין ואישור לרישום בפנקסי המקרקעין - מס רכישה (רשום שאין חובות במס מכירה). לצערי התהליך תקוע מס' שנים (זלזול של העו"ד)וטרם הסתיים ולא הועבר על שמי, עו"ד אחר שפניתי אליו ביקש ממני תצהיר אורגינלי של מקבל המתנה ונותן המתנה. יש לי רק צילום. פניותיי לעו"ד הקודם לא נענו. האם אפשרי שלא להמציא לטאבו התצהירים האורגינליים- שכן הם כבר מצויים כבר שם?

  השב
 • 12:24, 12 ביוני 2013

  עולה ממה שכתבת שהמסמכים המקוריים מצויים אולי במשרדי מיסוי מקרקעין ולא בטאבו, שאלו שני גופים שונים לגמרי.
  במידה ואני טועה והמסמכים המקוריים אכן הועברו כבר לטאבו, ניתן לצרף לבקשה חדשה "העתק נאמן למקור" ולציין את מספר שטר העסקה שבו קיימים העתקים המקוריים.
  במידה ואני צודק בכך שהעתקים והעתקים המקוריים נמסרו בטעות למשרדי מיסוי מקרקעין ניתן לפנות לפקיד השומה שאליו בזמנו הוגש התיק ולבקש ממנו את המקוריים בתמורה להעתקים צילומיים.
  בהצלחה

  תגובה
 • 12:24, 16 ביוני 2013

  שלום רב. לצורך העברת ורישום הזכויות בטאבו אין צורך בתצהירי המתנה. בכל מקרה התצהירים אמורים להיות מצויים במשרדי מיסוי מקרקעין. באפשרותך לפנות למשרדי מיסוי מקרקעין אשר טיפלו בנושא או ליפות את ב"כ המשפטי לעשות כן בשמך ולקבל מהם העתק מהמסמכים שהוגשו. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.