כיצד לפעול מול שכנים אנוכיים, חסרי התחשבות ואלימים? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 18:08, 13 ביוני 2013

  עוה"ד הנכבדים שלום רב, אפשר לשאול בבקשה מהי/מהן דרך המאבק היעילה ביותר מול שכן ושותפיו ל"דרך" אשר נוהגים בבריונות דרך קבע (כן זה גולש לעיתים קרובות גם לאלימות על כל סוגיה) כנגד מי שאינו משתייך ל"כנופיה" שלהם בבניין המשותף ? זה כולל דוגמאות, כמו : כאשר שכנים מבקשים לדעת או לקבל דיווח על הנעשה בנכס כולל פירוט מסודר של הוצאות והכנסות, כאשר ישנן בקשות שונות לשכנים (גינון על בסיס קבוע, שיפור מצב הניקיון, פתרון בעיות דחופות כמו: מים, צנרת וחשמל שלעתים כרוך בתשלום..). מלבד זאת, מדובר באנשים, בעיקר דייר אחד במיוחד, שעושים ברכוש המשותף ככל העולה על רוחם ומתיימרים להשתמש בכוחנות ובאלימות המאיימת שלהם על-מנת שאף אחד לא יעז מלעצור אותם לעשות כרצונם ברכוש שהוא משותף לכל דבר ועניין ויש איסור מפורש בתקנון הבית המשותף לעשות את השימוש מהמזיק והמשחית שהם עושים ברכוש המשותף. הכוונה בשאלה זו היא מה ניתן לעשות מלבד פניות למשטרה כמובן, שבכל פעם מוכיחה עצמה כאחד מהגופים הרקובים ביותר וחסרי התועלת במדינה ... ? תודה

  השב
 • 23:26, 13 ביוני 2013

  בכל לשכת רישום מקרקעין בישראל (טאבו) פועל מפקח על בתים משותפים. עליך לבדוק לאיזה לשכה מגורייך שייכים ולפנות אליו בעצמך או ע"י עו"ד. מפקח על בתים משותפים הוא מעין שופט רק קצת יותר בגובה עיניים וסמוך עליו שהוא מכיר את כל השטיקים שאנשים עושים בבתים משותפים.
  למפקח סמכויות רבות מאוד בכל הנוגע לבתים משותפים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.