עמלת תיווך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 12:34, 14 ביוני 2013

  שלום, לפני כעשרה חודשים ראיתי דירה שהיתה בבלעדיות וחתמתי על טופס התקשרות סטנדרטי עם המתווך. לא התקדמנו לרכישת הדירה עקב הבנתי שאין למוכר רצון להתפשר על המחיר. 3 חודשים לאחר שראיתי את הדירה עם המתווך הסתיימה תקופת הבלעדיות והוצב שלט פרטי ע"י המוכר. עברה מעל חצי שנה מאז ראיתי את הדירה ושלושה חודשים מאז שאין בלעדיות ופניתי למוכר באמצעות השלט על הדירה (ללא המתווך). ראיתי מאז את הדירה כמה פעמים ונכנסנו למו"מ אינטנסיבי וכעת אני על סף רכישת הדירה במחיר של פחות 10% מהמחיר שראיתי לראשונה עם המתווך. המתווך שמע שיש ביננו מו"מ ופנה אלי בטענה שאני מחויב לשלם לו דמי תיווך חרף העובדה שהוא לא קשור לעיסקה כרגע, הוא לא היה שותף במו"מ ולא סייע בהורדת המחיר. לטענתו, עצם העובדה שהוא הראשון שהראה לי את הבית מזכה אותו בחזקה של היותו גורם יעיל בעסקה. האם טענתו נכונה?

  השב
 • 13:04, 16 ביוני 2013

  שלום רב. הנושא מורכב ומצריך בחינה מעמיקה ועל כן מוצע לך לפנות לסיוע משפטי עם כל הפרטים והמידע שבידך. לאחר שאמרנו זאת וכעקרון בלבד, תנאי בסיס הוא שתנאי לקבלת דמי התיווך הינו שהמתווך היה הגורם היעיל שגרם להתקשרות. ככל שתוכל להראות שהמתווך לא היה הגורם היעיל ייתכן ותצלח בדחיית דרישת התשלום על ידו כעת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.