אחריות בעל קרקע על אחזקת המגרש - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 07:59, 15 ביוני 2013

  שלום, אני גר בהרחבה של מושב. לפני כ 5 שנים בוצעה מכירה של מגרשים. מאז הספקתי לבנות לאני מתגורר במקום יותר מ 3 שנים.המגרש הסמוך אליי מטונף ומלא בקוצים וזוהמה, דבר שעלול בעיקר בתקופת הקייץ להפוך למפגע בטיחותי צצדרגה ראשונה ( שריפות,זוחלים ןכן') פניתי לבעל המגרש שניפנף אותי באופן מאוד בוטה ומעליב, האם הבחור יכול לעשות מה ששהוא רוצה?האם אין לו אחריות על המגרש? האם מינהל מקרקעי ישראל יכול לאפשר קיומו של מגרש ללא שום תנועה מזה כ 5 שנים? אשמח להיתייחסות

  השב
 • 13:12, 16 ביוני 2013

  שלום רב. כעקרון חוק שמירת ניקיון מקנה לרשויות המקומיות סמכות לחוקק חוקי עזר המורים לבעלי מגרש לשמור על ניקון מגרשם. יש לבחון האם קיים חוק עזר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.