מנגל אצל השכנים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 20:39, 16 ביוני 2013

  שלום רכשתי לאחרונה בית דו משפחתי עם גדר משותפת לבית סמוך. לאחר שנכנסתי לבית וכמובן לאחר גמר התשלומים למוכר החל השכן להפעיל מנגל ענק מובנה עשוי מאבני שמוט שנבנה על גבול הגדר המשותפת -בחלק של השכן. אין מדובר במנגל רגיל נייד שמצוי כמעט בכל חצר בית אלא במנגל מובנה -כל העשן חודר לביתי. פנייתי לשכן נענתה שהבעלים הקודמים הסכימו למיקומו של המנגל (עובדה נכונה כשלעצה). האם יש לי איזו עילה משפטית לדרוש מהשכן להסיר את המטרד הזה? תודה

  השב
 • 11:42, 17 ביוני 2013

  שלום רב. כעקרון אין סטנדרד אחד אבסולוטי של נוחות אישית והמבחן הרלונטי הוא מבחן הסבירות. כפי שציינת השכנים כבר הסכימו למצב זה. לאחר שאמרנו זאת יש לבחון שאכן אין בעשן משום מטרד ליחיד או זיהום אסור לפי תקנות מניעת מפגעים (זיהום אויר מחצרים). כמו כן אם המדובר במבנה של קבע ייתכן ואף נדרש לשם כך היתר ויש לבדוק זאת בעירייה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.