הערת אזהרה טאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • yaron

  נשלח ע"יyaron 23:20, 16 ביוני 2013

  שלום האם הסכם בין שכנים (לפני הרחבת בניה) כאשר אחד הצדדים הוא האפוטרופוס שמרחיב את דירת החסוי(על החסוי שמאושפז במוסד סיעודי) יכול להירשם כהערת אזהרה בטאבו, או שרק בכפוף לאישור מבית משפט ? והאם כשיש 2 אפוטרופוסים (ולפי המינוי זה ביחד וכל אחד לחוד) אפשר להסתפק בחתימה של אחד מהם או שיכול להיווצר מצב שהשני יתכחש לכך ? תודה

  השב
 • 11:45, 17 ביוני 2013

  שלום רב. החוק קובע כי כל פעולה שתקפה תלוי ברישום בפנקס המתנהל על-פי חוק מחייבת את אישור בית המשפט. מבלי לגרוע מהאמור לעיל יש לבחון את הסמכויות שהוענקו לאפוטרופוס בכתב המינוי.
  כאשר יש יותר מאפוטרופוס אחד, פעולה של אחד או של אחדים מן האפוטרופסים טעונה הסכמת האחרים או אישור בית המשפט, מראש או למפרע.

  תגובה
 • 16:21, 17 ביוני 2013

  א. החוק שקובע כי כל פעולה שתקפה תלוי ברישום וכו', זה רלוונטי כלפי האפוטרופוס או גם כלפי צד ג', כלומר האם התחייבות של האפוטרופוס שווה משהו במידה וזה לא נרשם בהערת אזהרה ?

  ב. לדבי האפוטרופוס, המינוי הוא 2 אפוטרופוסים, "ביחד או כל אחד לחוד".
  האם במקרה כזה כן אפשר להסתפק בהסכמה וחתימה של אפוטרופוס אחד בלבד ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.