דירה מאוחדת צו בית משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רוית

  נשלח ע"ירוית 09:44, 18 ביוני 2013

  שלום רב, הורי קבלו מכתב מעמידר שאומר כך: שבבדיקה שנעשתה בשטח ע"י מודד מטעם עמידר, נמצא שבשטח היה מבנה שבמקורו היה מורכב מ- 2 יחידות וכיום בשטח יש דירה מאוחדת אחת ולכן, לצורך הרישום בטאבו צריך להוציא חוזה חכירה חדש מאוחד במקום שני חוזי החכירה הנפרדים שקיימים לכל נכס. ושאלתי היא: איזה זכות יש למודד להחליט ששתי הדירות פתאום ייחשבו לנכס אחד? מה פשר הדבר? הורי בזמנו קנו את הבית ויותר מאוחר קנו גם את הבית הצמוד לו ועד היום הם משלמים ארנונה בנפרד על כל בית. איך זה ייתכן שלפי החלטת מודד שני הבתים פתאום נחשבים לנכס אחד, שעוד במקור הם היו צמודים זה לזה בקיר משותף. כיצד זה ייתכן ומהן ההשלכות לכך? אודה לתשובתכם.

  השב
 • 11:09, 19 ביוני 2013

  שלום רב. יש לפנות בשאלותיך הנ"ל לעמידר. כעקרון, כעולה מבקשת עמידר הפניה אל הוריך נעשית לצורך הסדרת הרישום כך שיישקף את המציאות. הדרישה נעשית לאחר שככל הנראה נפתח פתח בקיר החוצץ המפריד בין הדירות. ככל שלטענתך ההפרדה עדיין קיימת ניתן להשיג על קביעת השמאי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.