לכבוד עו"ד מאיר ברטלר - לגבי זכויות בניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • צביקה

    נשלח ע"יצביקה 00:25, 21 ביוני 2013

    שלום רב, יש לי שאלה לגבי זכויות בניה, ואודה לחוות דעת. קבלן הגיע ויש אפשרות לבצע עסקת מכירה. הוריי מתגוררים ברמת גן, בבניין בן 3 קומות, בכל קומה 2 דיירם. סה"כ - 6 דיירים. הוריי רכשו את דהירה בשנת 1975. שטח הדירה כ-93 מ"ר. החלק ברכוש המשותף הוא 81 מ"ר וזכויות הבניה לפי השמאי הם 74.5 מ"ר. שווי הדירה לפי שמאי : 1,800,000 ₪ שווי זכויות הבניה לפי שמאי : 800,000 ₪ הוריי לא מכרו דירה ב-4 שנים האחרונות....למעשה לא מכרו דירה ב-40 שנה האחרונות :) הבנתי כי במקרה של מכירה יש מס לשלם על זכויות הבניה. האם זה כך, ואם כן מהו בכרך המס הצפוי? תודה.

    השב
  • 17:14, 23 ביוני 2013

    שלום רב. לא ברור מה העסקה המדוברת האם המדובר על מכר או קומבינציה או תמ"א. בכל מקרה וכעקרון בלבד כאשר ישנן זכויות נוספות אשר משפיעות על התמורה יהיה המוכר זכאי לפטור חלקי גם על הזכויות הנ"ל והכל בכפוף לעמידה בהוראות החוק (סעיף 49 לחוק מיסוי מקרקעין) ובהתאם לסכומים המהווים את שווי המכירה ללא הזכויות הנוספות ושווי הזכויות הנוספות. לתחשיב מדויק יש להעזר בשמאי/עו"ד.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.