שכר טרחה- מה המחיר ההגיוני? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נוי

  נשלח ע"ינוי 20:47, 22 ביוני 2013

  לאחרונה נתקלתי בנושא שכר הטרחה לעורכי הדין שמתעסקים בהשכרת דירות. בחוזה של דירה שבבעלות עורך דין כתוב כי צריך לשלם לבעלי הדירה (משרד עורכי הדין) שכר טרחה בגובה של חודש שלם. האם זה מקובל? על מה בכלל משלמים להם?

  השב
 • 17:26, 23 ביוני 2013

  שלום רב. השאלה חסרצ פירוט מינימאלי על מנת שניתן יהיה להשיב עליה. לא ברור עבור מה נדרש התשלום אם המשרד לטענתך הוא המשכיר. לאחר שאמרנו זאת ובאופן עקרוני בלבד. נושא שכ"ט הינו נושא בין הלקוח לעוה"ד ומשתנה בין עוה"ד ולעתים בין לקוחות שונים של אותו עוה"ד. לעתים משרד עו"ד משמש כמיופה כח של המשכיר ופועל בשמו ולעתים הלקוח הוא שמבקש לגלגל את שכ"ט עוה"ד על השוכר. במקרה האחרון נושא שכ"ט הינו מסחרי וצריך להיות מוסדר בין השוכר והמשכיר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.