גג אסבסט בדירה שכורה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 09:50, 24 ביוני 2013

  ברצוני להתייעץ בנושא שגיליתי לא מכבר. אני מתגוררת בדירה שכורה בתל אביב תקופה קצרה, ובמהלך הזמן הזה עלה בי חשד שהגגון במרפסת הינו גגון אסבסט. מדובר בבניין ישן מאוד ולא מתוחזק, אבל כל שאר הדברים לא הפריעו לי כמו זה, פניתי לבעל הדירה שאמר בתמורה שאני מוזמנת להביא איש מקצוע על חשבוני שיברר את העניין, ושיהיה לי ברור שבמידה ומדובר באסבסט אין זה אומר שהגגון יפונה. השאלה שלי האם ישנה חובה משפטית על בעל הדירה לפנות את הגגון? האם יש צורך לפנות לעירייה? אשמח לתשובה מהירה בנושא, תודה שרון

  השב
 • 14:27, 24 ביוני 2013

  שלום רב. כעקרון אין חובת פינוי אסבסט על בעל הבית ובספק אם קיומו של גגון אסבסט מהווה אי התאמה. יתרה מזאת ככל שהנכס הושכר במצבו כפי שהיה, יהיה קשה לפנות אל המשכיר בדרישות להסרת המפגע. לאחר שאמרנו זאת יש לציין שלמשכיר חובת דיווח על פי חוק על אי ההתאמה ככל שהנ"ל מהווה אי התאמה וככל שהעובדות היו ידועות לו קודם לכן, עוד בטרם החתימה על ההסכם. אי גילוי אי התאמה עשוי להוות עליה לדרוש את תיקון הליקוי על ידי המשכיר כעת.

  תגובה
 • 15:36, 25 ביוני 2013

  אשמח אם תסביר את מהות אי ההתאמה, האם ישנו הסבר על כך? ותחת איזה חוק זה מופיע?

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.