מכירת דירתי לצורך מימון מעבר לדיור מוגן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • זאב אופיר

  נשלח ע"יזאב אופיר 11:37, 28 ביוני 2013

  שלום רב, רכשתי דירה באשקלון באוגוסט 2009 (חתימת החוזה). אני רוצה למכור אותה היום כדי לממן את דמי הפיקדון בכניסה לדיור מוגן. עלי לציין כי זו דירתי היחידה והיא משמשת לי למגוריי בלבד. השאלות: 1. האם עלי לשלם מס כל שהוא על המכירה בטווח שלושת החודשים הקרובים? אם כן איזה מס וכמה? 2. האם תאריך הרכישה נגזר מתאריך חתימת ההסכם או מתאריך הכניסה (אכלוס) לדירה בפועל? בברכה ותודה, זאב אופיר, אשקלון

  השב
 • 16:24, 30 ביוני 2013

  שלום רב. נושא המיסוי אינו מענינו של פורום זה. נושא המיסוי הינו דבר מורכב התלוי בהרבה מאוד משתנים וגורמים ועל מנת לברר אילו מסים חלים יש להיוועץ עם עו"ד כאשר כל הנתונים לפניו. לאחר שאמרנו זאת נציין כי מועד הרכישה הינו מועד חתימת הסכם המכר והוא גם המועד שמופיע לך בשובר/אישור מס הרכישה שבידך מאותה רכישה. לעניין הזכאות במכירה ישנם סעיפי פטור מתשלום מס שונים בחוק מיסוי מקרקעין ובכפוף לעמידה בתנאי החוק ייתכן ותהיה פטור משתלום מס השבח במכירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.