מיסוי מקרקעין-מצב מישפטי =כדאיות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אוראל

  נשלח ע"יאוראל 11:03, 30 ביוני 2013

  שלום וברכה רציתי לברר את זכויותיי א-בנושא מיסוי,ב-וכדאיות בקבלת זכויות 1-הנני לא עובד,מקבל גימלת הבטחת הכנסה וללא דירה.(בעבר היתה ונימכרה בעיקבות גירושים -1989---מאידך אמור לקבל פיצוי בגין זכויות מהמינהל בעבור נכס שהופשר,הפיצוי או בכסף או במיגרשי תמורה.הנכס הוחכר בשנת 1959 ל49 שנים).שאלותי בעיקבות כל נושאי המיסוי החדשים1-האם נכס היסטורי גם ניכנס לתקנות של מס שבח גבוה(הוראת שעה) או נחשב חריג? 2-במידה ואקבל מיגרשים פרטיים או כסף האם יש לי הקלות במס שבח מס הכנסה או מיסוי אחר כשארצה למכור?3-כנ"ל אם ארצה לקנות דירה אחת או 2 בעתיד האם יש זכויות מיוחדות במס רכישה?.4-במידה ואקבל מיגרשים לבנייה רוויה האם המיסים חלים על הקבלן בעיסקת קומבינציה או מזומן? כולל מס שבח? או זה נושא למשא ומתן?-כל הנ"ל רק בעיקבות מצבי האישי והעובדה שאין לי דירה משלי.בתודה!

  השב
 • 16:28, 30 ביוני 2013

  נשלום רב. הינך מוזמן לפנות לפורום המיסוי באתר זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.