בעיה ברכישת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • כוכבה

  נשלח ע"יכוכבה 00:47, 1 ביולי 2013

  שלום,רכשתי דירה בעלת ניכוי בניה שהובטח לי או שיתקנו את הליקויים או שיתנו כסף. מי שערך את החוזה של מכירת הדירה ומי שעוסק בליקוי הבניה הוא אח של המוכרת וכאן יש ניגוד אינטרסים מובהק כי הוא ידע שהם יקבלו כסף והם לא יבואו לתקן בעצמם את הליקויים. הם קיבלו 20 אלף ש"ח אחרי מכירת הדירה במאי השנה והדירה נמכרה ביולי שנה שעברה. אז אני לא מבינה למה הוא צריך לקבל את הכסף ואני צריכה להשאר עם הליקויים?! אבקש לדעת אם ניתן לפנות ללישכת עו"ד על מנת לתבוע אותו והאם אני זכאית לקבל את ה 20 אלף ש"ח ולקן את ניכוי הדירה,תודה.

  השב
 • 10:45, 1 ביולי 2013

  שלום רב. התשובה לשאלתך טמונה בהסכם עליו חתמתם. יש לבדוק מה הוסכם ביניכם בנוגע לתקבולים שיגיעו מהתביעה. ככל שהובטח לך, כפי שאת מציינת, שהליקוי יתקון או שתקבלי כסף הרי שבאפשרותך לפנות ולדרוש כעת משקיבלו המוכרים את הפיצוי אל המוכרים ולדרוש את התשלום.

  תגובה
 • 13:22, 1 ביולי 2013

  לא ציינתי כי העו"ד הראה נחמדות ושאפשר לסמוך עליו ואמר לא כדאי לי לקחת עו"ד חיצוני כי חבל על הכסף,אני אעשה לך ולאחותי את אותה העבודה בלי כסף על החוזה ולבסוף לקח ממני וגם שילמתי לו טיסות ומסעדה והבאתי לו גם אלף ש"ח ויש לציין שהוא יצג את כל הדיירים של הפרוייקט עם כל ליקוי הבניה.
  והוא ידע בדיוק שהם לא ישלחו מישהו לתקן,אלא רק ישלחו כסף-פיצוי כספי שאותו הוא לקח לעצמו ולאחותו.
  בחוזה כתוב שאם יתקנו,התיקון יהיה בחינם ואם יתנו כסף אז הכסף ילך אליהם,אבל הוא אמר לי לא להתייחס לסעיף הזה,כי הוא העו"ד של הפרוייקט שמטפל בליקוי הבניה.מה עלי לעשות בבקשה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.