אי העברת מסמכים מצד המוכר + אי גילוי נאות של עורך דין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 10:41, 2 ביולי 2013

  שלום רב, לפני כשלושה וחצי חודשים קנינו דירת 4 חדרים. אנחנו זוג צעיר שזו הדירה והעסקה הגדולה הראשונה בחייו שהוא מבצע.. בהמלצת המתווך לקחנו עורך דין שביצע את העסקה גם עבור המוכר. לאחר חתימת החוזה ולאחר כל מיני הערות קטנות הבנו בעצם שבין המוכר לעורך דין יש קרבה של חברות קרובה מאוד. לדירה עצמה רקע בעייתי, מכיוון שהקבלן המקורי פשט את הרגל והחזקה עברה לחברה משכנת. לכן נדרשים המון מסמכים על מנת לקבל את המשכנתא. הדירה אמורה לעבור לחזקתנו בספטמבר הקרוב, ואתמול (1.07.13) היינו אמורים להעביר את התשלום השני (והכבד) על הבית. לאחר השגת כל המסמכים , הדבר האחרון שחסר הוא מסמך כוונות של המוכר, לפי החוזה המוכר היה אמור להמציא לנו את האישור עשרה ימים לפני מועד התשלום השני, קרי 20.06.13. נכון להיום, טרם הומצא מסמך הכוונות, טרם קיבלנו משכנתא ולפיכך טרם העברנו את התשלום. בפנייה לעורך הדין שלנו ושל המוכר, שבעצם זה אותו עורך דין. אנו נתקלים ביחס מחפיר של אי מענה לטלפונים , חוסר הענות, חוסר אכפתיות וחוסר מתן תשובות לשאלות. מיותר לציין שעקב חוסר ניסיוננו העברנו את מלוא שכר הטרחה לעו"ד ביום חתימת החוזה. שאלותי , ואשמח לקבל תשובה כי אנחנו מאוד לחוצים ודואגים.. א. האם חוסר הגילוי הנאות טרם חתימת החוזה הינה עבירה על חוקי האתיקה? ב. האם זה שהמוכר טרם העביר לנו מסמך כוונות הינה הפרה יסודית של ההסכם? תודה רבה..

  השב
 • 11:30, 3 ביולי 2013

  שלום רב. ההפרות היסודיות מוגדרות בהסכם. גם הפרה שהיא לא הפרה יסודית מקנה לקונה זכויות על פי החוק. מוצע לפנות ולהודיע על ההפרה ולדרוש את תיקונה תוך קציבת מועד סביר לעשות כן. כל פניה צריכה להעשות גם בכתב ומתועדת היטב. למותר לציין שאפרותכם תמיד להעזר בעו"ד נוסף אם כי רצוי לפני שתכניסו את עצמכם להוצאות נוספות לנסות ולברר עם עוה"ד מה מצבכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.