העברה ללא תמורה - תהליך שלא הסתיים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 11:34, 2 ביולי 2013

  לפני 10 שנים אמי העבירה לי ולאחותי ללא תמורה את חלקה מתוך גוש. לאחר כשנה בנינו בנין משותף. לי ולאחותי יש דירות בבנין. לתדהמתי רק עכשיו גיליתי שהעו"ד לא סיים את פעולת ההעברה ללא תמורה של המגרש . ברשותנו המסמכים - אישור בפנקסי המקרקעין - מס רכישה כשהמצויין שאין חובות במס מכירה, ובו מופיעים שמנו בשם הקונה. כנראה שהעו"ד לא השלים את התהליך, ולכן המגרש עדיין על שם אמי (ויש בעיה להעביר את הדירות על שמנו ולרשום את הבנין כמשותף, כי סכסוך עם עוד שותפים לגוש בנושא דמי איזון). השאלה היא: האם זה רלוונטי להעביר בשלב זה המגרש שניתן ללא תמורה כשמעליו נבנה בנין? או שאין טעם בזה ושאפשר לדלג על שלב זה של התהליך ההעברה על שמנו?

  השב
 • 11:18, 3 ביולי 2013

  שלום רב. הנושא מאוד מורכב ויש לבדוק את המסמכים שבידיך על מנת לבחון את דרכי הפעולה האפשריות. ברמת העקרון בלבד ניתן על פניו לבצע את הרישום של החלקה על שמכן למרות שקיים בניין על החלקה ובוודאי שרישום זה ישקף נאמנה יותר את המצב בפועל. לאחר שאמרנו זאת לעתים ניתן לדלג על השלב הנ"ל באופן שהמעביר ירשום את הבית המשותף ולנעברות תרשמנה, כל אחת בדירתה היא, הערת אזהרה כאשר המעביר עדיין יירשם כבעלים של אותן הדירות. בשלב הבא תועבר הבעלות בדירה על שם כל אחת מהנעברות. האמור לעיל כאמור הינו באופן עקרוני בלבד ומוצע בחום לפנות לעו"ד שיבדוק ספציפית את עובדות המקרה שלכן וינחה אתכן בדרכי הפעולה המתאימות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.