נזילה לדירה מגג בית משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 00:57, 4 ביולי 2013

  שלום, במהלך החורף הוצף גג הבית המשותף במי גשמים. כתוצאה מתקלה בניקוז וליקוי באיטום היתה חדירה של מים לדירתי (דופלקס בקומות 5 ו-6 מתוך 6) ונוצרו נזקים בתקרת חדר בקומה 6 ולאורך קיר סלון בקומה 5 (מים שחלחלו בסדק בין הקיר לפיר המעלית). ועד הבית מתנער מאחריות לנזק שנגרם בקומה 5. כיצד אוכל לתבוע לתקן את הנזק ? 1. האם הבית נחשב כבית משותף גם אם לא עבר רישום בטאבו? 2. האם תביעה כזו צריכה להתברר אצל המפקח על המקרקעין? 3. האם במקרה של הוצאות נוספות (הזמנת חוו״ד מקצועית, הוצאות שכ״ט עו״ד ואגרות) שעשויות להיות גבוהות מגובה הנזק - ייתכן ויושתו על נציגות ועד הבית במידה ותביעתי תתברר כמוצדקת ? בתודה מראש

  השב
 • 10:06, 7 ביולי 2013

  שלום רב. כעקרון למפקח הסמכות לדון בתביעות במסגרת הקבועה בחוק גם בבתים שאינם רשומים כבתים משותים. בכל תביעה שתוגש על ידך ועל מנת להוכיח את הטענה כי הנזק שנגרם בקומה התחתונה נגרם אכן מהחדירה מהגג המשותף יהיה עליך להצטייד בחוו"ד מקצועית שתגבה את טענותיך. בתביעתך תוכל לתבוע גם את השבת הוצאותיך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.