חנייה רשומה בטאבו בבניין משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 09:36, 5 ביולי 2013

  שלום רב , בבניין בו אנו גרים , ישנן 8 חניות הרשומות בטאבו . אחת מהחניות רחבה מהרגיל ובעל הדירה מחנה בה באופן קבוע 2 מכוניות , כאשר אחת מהן "יושבת" על מכסה הביוב . אזור זה התמוטט מס' פעמים ונאלצנו לתקנו שוב ושוב . כעת אנו חוששים , כמובן , מנזק בלתי הפיך שיגרם למקום . בנוסף , אחת המכוניות חוסמת את המעבר מן החנייה אל הכניסה לבניין . פנינו לבעל הדירה , אך הוא ענה שזוהי החנייה שלו ומותר לו לעשות בה "אפילו רחבת ריקודים" . רצינו לברר מה אומר על כך החוק ? האם בחנייה אחת הרשומה בטאבו עבור מכונית אחת , מותר להחנות שתיים , רק מפני שהחנייה רחבה ? לתשובתכם נודה , תמר .

  השב
 • 10:12, 7 ביולי 2013

  שלום רב. רצוי תחילה לבחון את היטב את התוכניות החלות וכן את התששריט של המגרש. לאחר שאמרנו זאת קיים גם תקן חניה מחייב ויש לבחון האם החניה הנ"ל אכן עומדת בתקן כחניה לשני רכבים, לשם כך רצוי להעזר באדריכל. ללא כל קשר וככל שהדייר מסב נזק לרכוש המשותף הרי שיש לבחון היטב את חבותו לתיקון באופן אישי של הנזק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.