מס רכישה על קלב במתנה של זכויות נוספות בדירה שאני כבר בעלים של חלק ממנה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 11:25, 6 ביולי 2013

  כעת אני רשום כבעל מחצית מהזכויות בדירה ואימא שלי הנה בעלת המחצית השנייה. אימא שלי מעוניינת להעביר לי במתנה את זכויותיה כך שלאחמ"כ אני אהיה הבעלים של מלוא הזכויות בדירה. אין לי דירה נוספת. אני יודע שבמתנה עלי לשלם שליש מס רכישה, האם העובדה שאני רשום כבעל מחצית מהזכויות בדירה, הקבלה של החצי הנותר מאימי ייחשב לי כקבלה של זכויות בדירה נוספת ואני אחוייב במס רכישה ? או בגלל שזה אותה דירה אני אכנס למדרגות המס של דירה יחידה?

  השב
 • 10:39, 7 ביולי 2013

  שלום רב. כעקרון, לאחרונה יצאה מרשות המסים הוראת ביצוע 3/2013 הקובעת כי במקרים של הגדלת החלק בדירה באמצעות רכישת חלקים מאחרים וככל ולרוכש אין דירת מגורים אחרת אזי יראו את החלקים הנרכשים כדירה יחידה אשר תהנה ממדרגות מס הרכישה בהתאם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.