מכירת שטח ללא ידיעת השוכרים בדמי מפתח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • lior

  נשלח ע"יlior 13:31, 15 ביולי 2013

  שלום רב. אנו משכירים שטח של דונם בדמי מפתח ורוצים כבר זמן רב לרכוש את השטח מול ממ"י. השטח מגודר ולדברי האדם האחראי על השטחים באזורינו מטעם חברה בת של ממ"י נאמר לנו על ידו כי מכר חצי מהשטח המגודר לגורם אחר. האם הדבר ייתכן ? האם יכל היה למכור את השטח ללא ידיעתינו או הסכם איתנו ? הדבר מטריד אותנו ביותר עד כדי מחשבה כי נעשה כלפינו סוג של תרגיל עוקץ קצת רקע- בשטח גרו סבא וסבתא עוד לפני הקמת ממ"י שבאו והחתימו את הסבא לאחר מכן. השטח מגודר לבקשת אותו אדם אחראי וגודר מהשטח המקורי שהיה בהערכה- 3 דונם !!. השטח נמצא בעיר אבל לא בטוח שיש לרשות המקומית את הפרטים באזור זה

  השב
 • 17:33, 16 ביולי 2013

  שלום רב. כעקרון בעל נכס יכול למכור נכס עם דייר מוגן אולם במקרה זה הנכס נמכר נכס תפוס ומי שרוכש את הנכס קונה נכס תפוס ואין הדבר פוגע בדייר המוגן בנכס.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.