שימוש לרעה בסעיף מתוך חוזה השכירות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ישראל

  נשלח ע"יישראל 14:58, 19 ביולי 2013

  שימוש לרעה בסעיף מתוך חוזה השכירות שלום רב, אני שוכר דירה עד נובמבר בעל הבית שלי רוצה להביא כבר מעכשיו דיירים למרות שעפ"י החוזה הוא יכו להביא דיירים לראות רק 45 יום לפני: "למשכיר תינתן האפשרות בארבעים וחמישה (45) הימים האחרונים לחוזה להראות את הדירה לשוכרים פוטנציאלים פעמיים בשבוע בתיאום מראש" ולכן לא הסכמתי לו, עכשיו הוא רוצה לנצל סעיף אחר בחוזה ע"מ להביא בכל זאת דיירים מעכשיו: השוכר יאפשר למשכיר ו/או לבאי כוחו להיכנס למושכר בתיאום מראש עם המשכיר, כדי לבדוק את מצב המושכר ואת קיומן של הוראות חוזה זה ע"י השוכר ו/או כדי להראותו לצדדים שלישיים. האם זה מותר לו עפ"י החוזה? האם יש משהו שניתן לעשות נגד זה? תודה רבה

  השב
 • 16:26, 21 ביולי 2013

  שלום רב. השאלה שאתה מעלה נוגעת לפרשנות של ההסכם. את הפרשנות יש לעשות ככל הניתן מגוף ההסכם ועל פי אומד דעת הצדדים בעת החתימה על ההסכם. לאחר שאמרתי זאת ועל פניו נראה שהסעיף הנוגע ל-45 ימים מתייחס להצגה של הדירה בפני שוכרים חליפיים בעוד שהסעיף השני נועד על מנת לאפשר למשכיר לבחון את קיום ההוראות ו/או לדאוג לתיקון המושכר על ידי אחרים ולאו דווקא לעניין הצגת הדירה לשוכרים חליפיים שלגביו יש סעיף ספציפי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.