בעיית ריצוף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 17:56, 20 ביולי 2013

  לפני כ7 שנים רכשתי דירה מזוג נחמד. לימים התגלו פגמים בריצוף(אריחים מתנתקים ונשברים) ויש לי עדויות שעבודת הריצוף בביית לקתה בחסר. הבעיה מחמירה משנה לשנה. בחוזה הקניה לא דווחה ולא אוזכרה מצד המוכרים בעיית הריצוף ויש לי עדויות שהזוג המוכר ידע מזה . האם יש עילה לתביעה?

  השב
 • 16:15, 21 ביולי 2013

  שלום רב. על מנת להשיב לשאלה חסרים פרטים ועובדות רבות כגון כמה זמן התגוררו המוכרים בדירה בטרם המכירה ועוד וזאת על מנת להבין האם חוק המכר דירות חל במקרה זה. כעקרון בלבד גם אם חוק המכר דירות אינו חל הרי שעל ההתקשרות חל חוק החוזים וכן יתר החוקים הרלוונטים. חוק החוזים מחייב לנהל את המו"מ בתום לב ולקיימו כנ"ל בתום לב. הפרה של ההסכם ו/או ניהול מו"מ שלא בתום לב עשויים לזכות את הנפגע בפיצויים. לאחר שאמרנו כל זאת וגם אם היתה הפרה כלשהי של הוראות ההסכם יש לתת את הדעת לתקופה הארוכה שחלפה והשלכותיה על נושא ההתיישנות של הטענות כלפי המוכר.

  תגובה
 • 01:47, 22 ביולי 2013

  ראשית ,תודה על התשובה.
  הביית עבר שיפוץ גדול כשהיה בחזקת הדיירים הקודמים.
  ידוע לי מעדויות השכנים שהקבלנים עשו עבודה לקויה(מיעטו בחמר,לקחו חומר מהשכן ללא רשותו ועוד כהנה וכהנה)
  ישנם טלאים מתחת למיטות,עוד מימיהם, שמעידים שהבעיה היתה עוד בתקופתם
  אני פשוט חושש שבמקרה ואצטרך למכור הדירה אאלץ להוריד במחיר בגלל פגם שלא קרה בגללי
  מה עושים?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.