נהול ירושה דירה-ות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 12:20, 21 ביולי 2013

  מה נכון לעשות מבחינת מיסוי לאור המצב הלא ברור בעניין מיסוי דירות. אימי נפטרה ללא צואה, היורשים הם אבי אני ואחותי, אבי הגר בדירה הרשומה על שני הורי. ויש דירה נוספת הרשומה על שם אימי בלבד. לי ולאחותי יש כל אחד דירה על רשומהעל שמנו . האם כדאי להמתין עם צד ירושה בעיקר לגבי הדירות והדירהעל שם אימי. האם השארת הדירה על שם אימי ישבה סיכון? או הגיון מיסויי? בכך שכך רשומה רק דירה אחת על שמי ושם אחותי. או שיש טעם בהעברת הדירה שעל שם אימי על היורשים כולם. מה לגבי העברה ללא תמורה לי ולאחותי וויתור של אבי. האם נכונה הגישה לא לבצע העברה כעת כל עוד אבי חי והינו גם יורש, והעקרון שאני ואחותי נשאארים רק עם דירה אחת רשומהעל שמנו? או שאולי כדאי כן להעביר עכשיו דווקא? כי המצב המיסויי יהיה פחות טוב? תודה

  השב
 • 15:30, 21 ביולי 2013

  הנך מוזמן לפנות לפורום המיסוי באתר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.