• אור

  נשלח ע"יאור 11:53, 25 ביולי 2013

  שלום, אמא שלי גרה קומה מתחתיי בבניין בן שלוש קומות (אני בקומה השלישית). לפני 10 שנים אמי הרחיבה את הדירה, ועל הגג של החלק המורחב ריצפה מרפסת עם מעקה בטון ופתח יציאה לדירה העליונה. בטאבו לא כתובה המרפסת הזו, אלא כתוב שטח הדירה העליונה ללא איזכור המרפסת. אמי העבירה אליי את הדירה והיא רשומה על שמי. במידה והדירה התחתונה נמכרת למישהו, האם הוא יכול לדרוש שאשלם על השימוש במרפסת שעל הגג שלו? או לדרוש להרוס אותה? תודה

  השב
 • 13:20, 29 ביולי 2013

  שלום רב. חסרים פרטים רבים על מנת שניתן יהיה להשיב לשאלתך. כעקרון יש לוודא שההרחבה בוצעה כדין ואם כן ניתן גם לרשום אותה בלשכת רישום המקרקעין בדרך של תיקון צו בתים משותפים. באשר לשימוש בגג ההרחבה הרי שיש לבחון את התקנון של הבית המשותף ולבחון את הוראות התקנון בנוגע להרחבות ולהצמדות של הגגות ו/או הקירות החיצוניים עקב אותן הרחבות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.