שאלה בעניין ממד על גג בניין משותף? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דיירת

  נשלח ע"ידיירת 12:48, 2 באוגוסט 2013

  שלום רב ברצוני לשאול שאלה אנחנו 6 דירים שגרים בבניין כבן 60 שנה ,לא עבר כל שיפוץ . אנחנו גרים בקומה אחרונה רוב הדיירים רוצים לבנות ממד מלבד השכן תחתינו שהוא לא גר כאן ודירתו מושכרת, אני מבינה שאי אפשר לחייב אותו לבנות ממד (מקלט אין יש רק קיר ביטחון משנות ה-70 שמפריע מאד להכניס רהיטים לדירות השאלה היא אם המצב כזה עיריית חיפה מאשרת לנו לבנות ממד על הגג שהוא חולש על כל הדירה שלנו.? אודה לתשובה

  השב
 • 13:19, 2 באוגוסט 2013

  הגג כמובן הוא רכשו משותף של דיירי הבניין

  תגובה
 • 12:56, 4 באוגוסט 2013

  שלום רב. בניית ממ"ד הינה צעד חשוב ביותר. גם הרשויות ראו בצורך בהקמת ממ"ד עדיפות ממדרגה ראשונה ובהתאם ביצעו מס' שינויי חקיקה שיקלו על ההליך ובינהם נקבע כי הרוב הנדרש להוספת ממ"ד הינו 60% בלבד בשונה מהרחבות אחרות. אדם שמתנגד יכול להגיש תביעה למפקח/ת על המקרקעין. ש לשקול אולי שילוב של הליך תמ"א 38 כך שההוצאות יחולו על היזם ולא על הדיירים עצמם.

  תגובה
 • 21:30, 6 באוגוסט 2013

  תודה על התשובה המפורטת !!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.