שוכרים שלא רוצים להתפנות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • dan

  נשלח ע"יdan 21:32, 10 באוגוסט 2013

  שלום יש לנו בניין בן שתי קומות שמושכר לעסק הבניין מושכר הרבה מתחת למחיר השוק כיום וניתנה לשוכרים אופציה בחוזה, כתוב בו כי אם הם רוצים לממש את האופציה הם צריכים להודיע לנו 90 יום לפני תום החוזה הם לא הודיעו לנו 90 יום לפני תום החזה כי הם מעוניינים להמשיך החוזה שאלית כזו, אם ניגש למישפט פינוי מה הסיכויים שנצליח להוציא אותם מהנכס? ושאלה שנייה, האם אנו מחוייבים לפני שאנחנו מנסים להוציאם, להציע להם להישאר אבל בסכום שכר דירה יותר גבוה שיותר קרוב למחיר השוק כיום? והאם אנחנו לא יכולים לדרוש את מחיר השוק (שזו תהיה בערך שילוש של הסכום שהם משלמים כיום) האם לא ניצתן להעלותו בקפיצה כזו גדולה? אם זה נכון שאם אנחנו לא יכולים אכן להעלות את המחיר למחיר השוק בבת אחת, אז נוכל לכתוב בחוזה שבשנה הבאה המחיר כן יהיה מחיר השוק...? האם , אם לא נציע להם להישאר בשכר דירהיותר גבוה, ומייד נפנה למשפט פינוי, האם נואשם בחוסר תום לב? מה החוקים במקרה כזה? הם לא עמדו בחוזה ולא שלחו לנו בקשה להמשך השכירות וניצול האופציה בזמן האם זה מספיק לנו כדי להוציאם מהנכס? כמה משפט פינוי שכזה צריך לעלות ? וכמה זמן הוא יכול להימשך? כרגע השוכרים טוענים שכן שלחו בקשה למימוש האופציה בזמן אבל הם לא הציגו לנו אישורים על כך אבל הבנתי שהם יכולים לפברק כזה אישור עכשיו תודה דן

  השב
 • 11:16, 11 באוגוסט 2013

  שלום רב. יש לבחון את הוראות ההסכם בין הצדדים. כעקרון ככל שתנאי למימוש האופציה הינו מתן הודעה מראש בתוך פרק זמן סביר והצד המפר לא מילא אחר התנאי הרי שניתן לעתור לסילוקו מהנכס. כל הנושא של העלאת שכ"ד הינו מסחרי ובאפשרות הצדדים כמובן להגיע להסכם חדש ברוח טובה ללא מעורבות בית המשפט. מוצע להעזר ולהיות מלווים בסיוע משפטי בכל דרך שתבחרו לבצע.

  תגובה
 • 19:55, 11 באוגוסט 2013

  ואם איננו מעוניינים בהם יותר
  מכיוון שהם לא ישרים
  וכן הם גם לא עמדו בכל סעיפי החוזה

  האם אנחנו יכולים ישר לעתור להוצאתם מהנכס
  או שאנחנו מחוייבים קודם למשא ומתן..?

  אשמח לקבל המלצה על עו"ד טוב/ה למקרקעין באיזור המרכז
  תודה

  תגובה
 • 20:13, 11 באוגוסט 2013

  הם היו אמורים להודיע על רצון מימוש האופציה 90 יום לפני תום החוזה
  והם הודיעו רק כחודש לפני תום החוזה
  האם זכותנו לדרוש מהם להתפנות בשל כך, ואם הם מסרבים האם זכותנו לגשת למשפט ומה הסיכויים שננצח במשפט?

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.