העברת דירה בעקבות פרידה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 18:36, 11 באוגוסט 2013

  שלום רב, אני ובעלי חתמנו על הסכם גישור שבו הוא מעביר לי את חלקו בדירה . כרגע ע"פ ההסכם אנחנו נפרדים לשנה ובמהלך השנה במידה ואחד ירצה להתגרש השני מחוייב. ההסכם אושר בבית משפט לענייני משפחה. ידוע לי במידה ומתגרשים (בית דין רבני) אני לא אמורה לשלם מס . מה קורה בסטטוס פרודה ורק אישור של בית משפט לענייני משפחה. אני לא מעוניינת לחכות שנה. האם אני אמורה לשלם מס כלשהו בהעברה? אם כן איזה וכמה?

  השב
 • 15:37, 12 באוגוסט 2013

  שלום רב! כעקרון העברת זכות במקרקעין אגב הליכי גירושין, על פי פסק דין של בית משפט מוסמך, לא מהווה מכירה ואינה אירוע חייב במס, גם אם העברת הזכות נקבעה בנפרד מהגט.

  תגובה
 • 17:51, 12 באוגוסט 2013

  ידוע לי שבעקבות גירושין אין מיסוי אך מה קורה במצב פרידה שיש לי הסכם מבית משפט לענייני משפחה אך אין. לי גט? ואני רוצה להעביר את החלק שלו אלי?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.