• מאיה

  נשלח ע"ימאיה 18:30, 14 באוגוסט 2013

  יש לי כל מסמכי הטאבו על בעלות חניה (תקליטור שהוציא לי עו"ד) התרתי בשכנה החונה בחנייה שלי מספר פעמים אבל היא התעקשה והמשיכה לחנות. עשיתי תביעה קטנה, השופט בדק מסמכים ואמר שהיא קניני החוקי, והמליץ לפנות למפקח להוציא צו. יצא פסק דין בפשרה שהנתבעת שחנתה בחנייה שלי תחזיר לי מחצית הוצאות עוה"ד עבור ייעוץ בדיקה ומכתב התראה.. לא רשם את הסבריו לניתבעת וקביעתו לגבי בעלותי על החניה כקנין שלי. . שאלתי, היא אמנם פסקה לעת עתה לחנות בחנייה , אבל זה קרה גם בעבר, היא מפסיקה וחוזרת. ולכן אני זקוקה לצו. איזה צו עלי לבקש, ומה הפרוצדורה, האם מקבלים אוטומטית את הצו או שזה כרוך ותלוי גם במה שיגיד הצד השני וטענותיו...... כגון שהסימונים לא ברורים וישנים, שהיא לא יודעת בדיוק איפה החניה שלה. שכולם חונים על בסיס מקום פנוי, אגב - המיקום של החנייה שלי מאד ברור. האם אי סימון על הקרקע , סימונים שדהו, יכול לגרום לכך שהשופט יחליט שצריך להביא מודד, ועד אז אני לא אוכל להיות בעלים של החניה שלי והקנין שלי בפועל ? (המיקום של החנייה שלי מאד ברור, שניה משמאל לפי התשריט) עלי לדעת זאת לפני הגשת הבקשה. כאמור גם עו"ד וגם שופט תביעות קטנות בדק את כל המסמכים הסביר לה שהמיקום שלי ברור, ושגם אם לא מסומן , וגם אם אין לי רכב, אני יכולה לקבוע מי יחנה ומי לא יחנה בחנייה שלי. (למשפחתי רכב,). אך לא רשם דבריו בפרוטוקול. הוא התייחס רק להחזר הוצאות עו"ד ואגרה שביקשתי. איזה צו עלי לבקש, האם הוא יכול להנתן גם אם בינתיים היא לא חונה. (דבר שאני לא בטוחה בו, כי בחודשים האחרונים עברתי דירה ונאלצתי להשכיר את הדירה יותר בזול למישהי בלי רכב - אמנם למשפחתה ולחבריה רכבים.) האם אוכל לבקש פיצוי על נזקים והפסדים . זו שאלה נוספת אבל לא עיקרית. חשוב לי צו שלא יאפשר לה יותר לעולם להשתמש בחנייה שלי. תודה. מאיה

  השב
 • 12:30, 18 באוגוסט 2013

  שלום רב. הכוונה ככל הנראה היא לסעד הצהרתי שקובע כי החניה היא החניה שלך. סעד הצהרתי יכול שינתן כל אימת שהתובע הוכיח שתיים אלה: ראשית, כי בידו הזכות או כי קיים המצב עליו מבקש הוא להצהיר, שנית, כי מן הראוי ל"שריין" אותה זכות, וכי הנסיבות מצדיקות שריונה, ובמילים אחרות האם אין נסיבות המניעות את בית המשפט לדחות הבקשה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.