ביטול דמי תיווך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שני שגיא

  נשלח ע"ישני שגיא 21:09, 25 באוגוסט 2013

  פרסמתי את הדירה שלי דרך מתווך ואני הבאתי לו קונה שהחלטנו על מחיר וסיכמנו שהיא קונה , הכל בעל פה, לא חתמנו שום דבר. האם אני יכולה לבטל את ההחלטה מול המתווך ללא דמי תיווך ? אני הבאתי את הקונה לא הוא ולא חתמנו שום הסכם ,זיכרון דברים או כל מסמך אחר ? בחוזה מול המתווך יש סעיף שאומר: הלקוח מתחייב בזאת שאם יחזור מהתחיבותיו להסכם זה מכל סיבה שהיא -עליו לפצות את המתווך עבור טרחתו בסך 1% מעמ מערך הנכס סעיף נוסף: במידה ויתבטל זיכרון דברים,חוזה או כל מסמך מחייב בזמן המכירה ע,י אחד מהצדדים הלקוח יהיה חייב בתשלום למתווך במידה ויתקבל פיצוי מהלקוח שוב אני מדגישה הבאתי קונה ביזמתי ולא חתמנו כלום רק דיברנו בעל פה , האם זה מחייב אותי מול המתווך? אשמח לתשובה מהירה \

  השב
 • 14:02, 23 בספטמבר 2013

  שלום רב.
  יש לראות את ההסכם בשלמותו על מנת להשיב אולם וכעקרון בלבד ככל שלא נחתם דבר עם הקונה הרי שאין ממה לחזור. כמו כן כבר נקבע שעל המתווך להיות הגורם היעיל בהתקשרות וככל שזה לא המצב בספק אם ובכלל מגיע לו תשלום כלשהו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.