כביש פרטי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אביב שניידר

  נשלח ע"יאביב שניידר 21:38, 7 בספטמבר 2013

  אני גר במגרש עליו 8 יחידות דו משפחתיות (16 משפחות) בן 5 שניםהשטח עדין לא עבר שייוך ובטבו כל המשפחות רשומות על השטח. בשטח המגרש עובר כביש גישה שלא מוביל לשום מקום מלבד לשרת את הבתים. המועצה לא מוכנה לנקות את הרחוב או לפנות פחים- הקבלן בנה מבנה לפחי האשפה בתחילת הרחוב הפונה לכביש המועצה, לא לתקן את תאורת הרחוב ולא לטפל בבעיות הביוב בטענה שהכביש מוגדר כדרך גישה לחניה ולכן כל הטיפול בתשתיות הרחוב נופלת על המשפחות. האם יכול להיות מצב שבו אני הבעלים של רחוב עם כל ההשלכות של זה. בנוסף לכך מול ביתי בנקודה מסוימת בכביש ישנה נביעה של מי תהום כל היום המים זורמים דבר שבקיץ מביא יתושים והכביש מלא ירוקת הקבלן טוען שהוא לא אחרי והמועצה מפילה את האחריות על הקבלן ואנחנו נמצאים בין הפטיש לסדן ושאלתי על מי מוטלת האחריות המשפטית לנושא זה

  השב
 • 13:49, 23 בספטמבר 2013

  שלום רב. כעקרון יכול להיות מצב לפי נסלל כביש בתחום השטח הפרטי ועל כביש זה נרשמת זיקת הנאה לצורך גישה ליתר הבתים במתחם. במקרה זה הכביש הינו פרטי ונותר בגדר אחריות הדיירים. רצוי לבדוק היטב עם היזם מה מעמדו של הכביש. כן רצוי לרשום בית משותף ו/או הסכם שיתוף שיסדיר את האחריות של כל הדיירים לגבי אחזקתו התקינה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.