חובת תשלום ארנונה בדירת שותפים- בעל הדירה או השוכר? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • הילה

  נשלח ע"יהילה 12:16, 8 בספטמבר 2013

  שלום, רציתי להתייעץ בנוגע לחובת תשלום הארנונה בדירת שותפים. אני גרה בדירה שכורה בחיפה כבר מספר שנים, כשלכל אורך תקופת השכירות גרתי בה עם עוד שותפ/ה והתשלום התחלק בינינו. השותפה האחרונה סיימה את החוזה שלה ועזבה את הדירה, ואני נשארתי לגור בה חודש נוסף. בעל הבית החל לחפש שוכרים במקום השותפה שעזבה והחליט להכניס שוכרים חדשים רק לאחר שתיגמר תקופת השכירות שלי. כך, שבינתיים נשאר חודש שבו אני עדיין גרה בדירה, אך לבד- ובעל הבית מצפה שאשלם את כל תשלום הארנונה על חשבוני. הארנונה רשומה על שמי. לדעתי זה לא מצב תקין, אבל האם החוק מאפשר לבעל הדירה לדרוש ממני זאת, רק בגלל שהארנונה רשומה על שמי ולא על שמו? תודה רבה,

  השב
 • 13:46, 23 בספטמבר 2013

  שלום רב. יש לראות את ההסכם ולקרוא בעיון את הוראותיו על מנת להשיב לשאלתך. כעקרון וככל שהשוכרות חתמו ביחד ולחוד והתחייבו לשאת בתשלום הארנונה אזי גם אם אחת הדיירות יוצאת החבות בתשלום עדיין מוטלת על יתר הדיירים. לאחר שאמרנו זאת וככל שהבעלים מונע הכנסת דייר נוסף על אף שהתחייב לאפשר זאת בחוזה הרי שייתכן שניתן לראות בו כאחראי לפחות חלקי לתשלום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.