הטעיה לגבי מחיר הארנונה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 15:55, 29 בספטמבר 2013

  שלום, בחודש אוגוסט האחרון שכרתי עם בן זוגי דירה בגבעתיים. במודעה שפרסם בעל הבית ביד 2 נכתב כי מחיר השכירות הינו 3800 ואילו הארנונה לחודשיים על סך 440 ש"ח (אין בידי הוכחה מאחר והמודעה נמחקה על ידי בעל הדירה לאחר החתימה על החוזה) כך גם נאמר לי על ידי הדיירים הקודמים. היום כאשר ניגשתי להעביר את הארנונה על שמי בעירייה הופתעתי לגלות כי מחיר הארנונה הינו 691 לחודשיים ולא כפי שנאמר לי. האם ביכולתי לעשות משהו בעניין? אחד השיקולים למעבר הדירה היה עניין הוזלת המחיר. תודה רבה על ההתייחסות, דניאל.

  השב
 • 11:24, 7 באוקטובר 2013

  דניאל שלום, כידוע לך, הארנונה היא מס המוטל על ידי הרשות המקומית על המחזיק למעשה בנכס, (בעל הנכס או השוכר בנכס). היה עליך לברר לפני ההשכרה את תעריפי הארנונה הנקבעים בצו הארנונה עליו מחליטה מועצת הרשות המקומית וממילא שונים מרשות לרשות. אם הנך מעוניין, אתה יכול לפנות בשאלה בנושא הארנונה, לרשות המקומית – ניתן לפנות לגזבר העירייה , למנהל הארנונה או לממונה על פניות הציבור ברשות המקומית, כדי לברר את הסכום המדויק. במידה והייתה הטעיה בתום לב של המשכיר, ייתכן ותוכל להגיע עמו לאיזושהי הבנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.