• מרפסת

    נשלח ע"ימרפסת 00:00, 30 בספטמבר 2013

    האם מרפסת שעוברת שיפוץ נחשב לבניה?

    השב
  • 10:32, 7 באוקטובר 2013

    שלום רב, החישוב מנוסח בתקנות התכנון והבנייה [חישוב שטחים ואחוזי בנייה בתכניות ובהיתרים] תשנ"ב – 1992. האם המרפסת שעברה שיפוץ,מקורה או לא מקורה [ללא גג] ? בסעיף 4 (א) לתקנות נקבע כי, השטח הכולל המותר לבנייה [הוא גם השטח שבגינו נגבית אגרת הבנייה] הוא השטח המקורה [שיש לו גג]. כמו כן, בהנחה שהמרפסת לא מקורה, אם שטחה הבלתי מקורה עולה על 12 מ"ר, או עולה על עשירית מהשטח העיקרי של הדירה – אזי מה שמעל 12 מ"ר או מעל עשירית משטח הדירה יכונה "השטח העודף". השטח העודף לפי תוצאת חישובו היותר גבוהה – ייכלל בחישוב אחוזי הבנייה וגביית אגרות הבנייה.

    תגובה
  • 11:18, 7 באוקטובר 2013

    מרפסת - בסעיף 4 (א) בתקנות התכנון והבנייה [חישוב שטחים ואחוזי בנייה בתוכניות ובהיתרים] תשנ"ב – 1992, נקבע כי השטח הכולל המותר לבנייה [הוא גם השטח שבגינו נגבית אגרת הבנייה] הוא השטח המקורה [שיש לו גג]. יש הבדל אם המרפסת מקורה או לא. בהנחה שהיא מקורה, נגבית אגרת הבנייה. מרפסת בלתי מקורה בחצר – , לא ייחשב כשטח בנייה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.