ארנונה על קרקע חקלאית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • החקלאית

  נשלח ע"יהחקלאית 13:31, 30 בספטמבר 2013

  שלום רב, לאחרונה נודע לי כי בבעלותי קרקע חקלאית (רכישה של הוריי מהעבר). זאת מאחר שלאחר 40 שנה פתאום קיבלתי חיוב ארנונה לביתי. באדמה כיום משתמשים לצורכי חקלאות - איני יודעת מי עדיין. האם ביכולתי לדרוש מהמועצה כי תשלום הארנונה יבוצע ע"י המשתמש בחלקה? על תשובתכם אודה בברכה

  השב
 • 10:27, 7 באוקטובר 2013

  החקלאית שלום, הארנונה היא מס שכל בעל/מחזיק בנכסי דלא ניידי ( קרקעות וכיו"ב) בתחום הרשות המקומית, משלם עפ"י חוק ההסדרים במשק המדינה. הארנונה מוטלת לתקופה של שנת תקציב מלאה, מ- 1 בינואר ועד 31 בדצמבר. סכום חיוב הארנונה מחושב אך ורק עפ"י שטח הנכס במכפלת התעריף למ"ר. עפ"י החוק, חובת תשלום הארנונה, חלה על מחזיק הנכס הידוע והרשום במועצה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.