העברת רישום מחברה משכנת לטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אביבה

  נשלח ע"יאביבה 12:42, 16 באוקטובר 2013

  שם תוכן הודעה: אני גרה בשכונת פסגת זאב בירושלים, כל הדירות בשכונה , אינן רשומות בטאבו, אלא בחברה משכנת (קו ירוק ?!). האם יש באפשרותי, באופן עצמאי להעביר את הדירה לרישום מחברה משכנת לטאבו? משום מה, יש לי את התחושה שהעו"ד שמטפל בנושא, מטעם הקבלן, לא שש למהר בהעברת הרישום.

  השב
 • 14:44, 16 באוקטובר 2013

  האם זו אדמת מינהל מקרקעי ישראל?אם כן, פנו אליהם.
  אם לא- לא תוכל לעשות זאת.
  אולי תוכל לרשום הערת אזהרה, שאל עו"ד.

  תגובה
 • 02:52, 17 באוקטובר 2013

  אביבה שלום, מרגע שקבלת החזקה בדירה ועד לרישומה על שמך כרוכשת בטאבו, משמש הקבלן, בדרך כלל באמצעות משרד עורכי הדין המייצג אותו, ב"חברה משכנת".לעתים מדובר במספר מועט של חודשים עד לרישום בטאבו, אך במקרים רבים מדובר בתקופה ארוכה. ישנן סיבות שונות לכך כמו, בעיה של היעדר פרצלציה (חלוקת הקרקע לחלקות) ולפיכך לא ניתן לרשום את הבית בפנקס הבתים המשותפים, מקרים בהם נקלע הקבלן להליכי פירוק אשר נמשכים מספר שנים, ממנה לעתים בית המשפט כונס נכסים אשר מנהל את הרישום זמן רב במתכונת של חברה משכנת ועוד. תהא הסיבה אשר תהא, קיימים מקרים רבים שבהם לבניין או לפרויקט מגורים שלם אין אפשרות להירשם בטאבו, ולפיכך מנוהלת לאורך זמן, מערכת אלטרנטיבית המהווה מעין טאבו פרטי. במידה ולא ניתן לבצע את העברת הזכות בטאבו , יש לעגן בהסכם עם הרשם במינהל מקרקעי ישראל. בררי בחברה ממנה רכשת את הנכס, מדוע לא נרשמה לטובתך זכות חכירה בלשכת רישום המקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.