עסקת מתנה תחת השפעת מורפיום. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 07:54, 18 באוקטובר 2013

  שלום, 1. אבי ז"ל היה מטופל במדבקות FANTA שזה מדבקות מורפיום 24 שעות עקב כאבים עזים של גרורות הסרטן בו לקה. 2. בדיעבד התברר לנו שדודנו (אחיו) והחבר עו"ד שלו החתימו את אבי על עסקת מתנה, שאבי נותן לדודי את ביתנו. וכל זאת כשאני עם מדבקות המופריום. 3. במשפט השופט נוטה להאמין לעו"ד שהחתים את אבי שטוען שהחתים את אבי כשהוא צלול, מבין את מהות העסקה, ולא ראה ולא ידע שאי בכלל חולה סרטן או תחת השפעת מורפיום. 4. השופט לאחר שלב ההוכחות (סדר דין מקוצר) הציע לנו שנחזור בנו מהתביעה, כי הוא מאמין לעו"ד שהחתים את אבינו, שהוא היה צלול ומבין את משמעות העסקה ועשה זאת מרצונו החופשי לכאורה. ובתמורה השופט לא יפסוק לנו הוצאות משפט. השאלות: 1. האם השופט יכול לקבל את עדות העו"ד כעדות רופא מומחה לעניים מצבו של אבי בזמן החתימה על העסקה? 2. ואם כן, האם גם אם העו"ד דובר אמת ולא ידע שאבי חולה סרטן ומטופל במדבקות מורפיום, זה עדין מכשיר את העסקה כלגיטימית? אי הידיעה של העו"ד נותנת הכשר? 3. האם מרשמי המורפיום שאבי נטל בזמן העסקה, אי הכחשה של הנתבע שאבי טופל במורפיום, וסיכום מחלה של האונקולוגית שאבי מטופל במורפיום, הם לא ראיות מספיק חזקות לפסילת עסקת המתנה? תודה מקרב לב לעונים בפרוט ליאור.

  השב
 • 17:59, 23 באוקטובר 2013

  ליאור שלום, יש להניח שנעזרת בעו"ד, בהנחה שאתה הגשת תביעה נגד דודך. בכתב התביעה על בא כוחך היה לצרף תצהירים, חוות דעת מומחה, אסמכתאות משפטיות ואת כל המסמכים הנוגעים לעניין (כשהנתבע, דודך, אינו צריך לבקש בקשה לגילוי מסמכים). אי לכך, מאחר וכפי הנראה, הנושא בטיפולו של עו"ד, עדיף לבדוק אתו יחד מהם המסמכים אותם הגשתם לביהמ"ש.
  בהצלחה,
  עו"ד מאיר ברטלר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.