תביעה לסילוק יד משטח הרכוש המשותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • בועז

  נשלח ע"יבועז 05:37, 26 באוקטובר 2013

  בשנת 2004 הוגשה תביעה לסילוק יד של נתבעים משטח ברכוש משותף. מדובר על בנית מבנה בשטח משותף של מרכז מסחרי, מול אחת החנויות ששימשה לבית קפה. פסק הדין שניתן היה פינוי הנתבעים מהשטח והחזרת השטח לקדמותו. הנתבעים ערערו ובשנת 2008 הערעור נמחק. הבעלים נפטרו וההתנהלות כיום עם חתנם. הנתבעים לא פינו את השטח לאורך השנים, בטענה שמתקיים משפט על העיזבון בין ילדיהם של בני הזוג והעניין נמשך ונימשך. להלן השאלות: 1.האם יכולה להיות התיישנות על פסק הדין . 2. כיצד ניתן לאכוף את ביצוע פסק הדין ומיהו הגורם המוסמך שאליו יש לפנות במקרה כזה. פנינו לעו"ד של החתן אך הוא לא השיב לנו. האם קיים גורם הנקרא מנהל העיזבון? כיצד ואצל מי אנו יכולים לברר מיהו הגוף הייצוגי אליו אנו יכולים לפנות והוא אחראי כלפינו? החנות של הנפטרים מושכרת כיום וכנראה מישהו מקבל את שכר הדירה. מודה לתשובתכם.

  השב
 • 12:08, 31 באוקטובר 2013

  בועז שלום, ביהמ"ש קבע כי נסח רישום מקרקעין, מהווה ראיה מספקת לבעלות על קרקע, כדי שבעל הקרקע יוכל לתבוע סילוק יד (פינוי) מפולש או מסיג גבול בהליך של "סדר דין מקוצר". כידוע, אחד העניינים בהם ניתן להגיש תביעה בסדר דין מקוצר (הליך בו הנתבע נדרש לבקש רשות להתגונן ואין לו זכות להגיש כתב הגנה) הוא "תביעות לסילוק יד ממקרקעין, או לפינוי מושכר שאין חוק הגנת הדייר חל עליו, ובלבד שיש עליהן ראיות שבכתב".מועד תחילת תקופת ההתיישנות, עפ"י חוק ההתיישנות תשי"ח-1958, כאשר מדובר במקרקעין מוסדרים, הרי לא תחול התיישנות על תביעות לסילוק-יד במקרקעין שכאלה, אלא אם טענת ההתיישנות התגבשה ונשתכללה בטרם יום 1/1/70[. על-פי לשון החוק, תקופת ההתיישנות בתביעה במקרקעין רשומים הנה 25 שנים.
  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.