מתווך נדל"ן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • דורית

    נשלח ע"ידורית 16:27, 27 באוקטובר 2013

    שלום, מתווך נדל"ן פירסם מודעה ב-יד2, על נכס למכירה,במודעה נקוב סכום העסקה המבוקש. בשיחה טען המתווך שזו טעות והסכום המבוקש גבוה יותר. האם מותר לו לעשות זאת, שהרי יש אפשרות ב-יד2 לתקן ולערוך את המודעות? האם זו הטעייה של הלקוח? ואם כן, מה ניתן לעשות בעניין מתווך שכזה.? ואם רוצים לבצע עיסקה, על איזה סכום מדובר בכלל, המפורסם במודעה, או הנאמר בטלפון ?

    השב
  • 11:53, 31 באוקטובר 2013

    דורית שלום, לשאלתך, הפרסום ביד 2 של המתווך, מהווה הצעה בלתי חוזרת מכוח סעיף 3 (ב) חוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973 : "קבע המציע שהצעתו היא ללא חזרה, או שקבע מועד לקיבולה, אין הוא רשאי לחזור בו ממנה לאחר שנמסרה לניצע" – במילים אחרות, המתווך שהציע את ההצעה, אחראי להצעתו, ואם הוא לא סייג את הסכום באופן שיוכל לחזור בו ולשנותו, קרי, שההצעה היא ללא חזרה. סעיף 3 (ב) לחוק קובע שהוא לא רשאי לחזור בו, אך אם למרות זאת חזר בו, אין כל תוקף לחזרה הזו. ההצעה ממשיכה להתקיים ואם את קיבלת את ההצעה בזמן שהוקצב לה, יוצר חוזה מחייב, שכל שינוי יהווה הפרת חוזה.
    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.