• 28 באוקטובר 2013

    לבטן חדר בדירה ולבנות חדר נוסף על גג בניין משותף?

    שלום רב!
    בבניין משותף של 6 דירות בחיפה יש שכן שאינו מתגורר בבניין אך בבעלותו שתי דירות.
    הבניין ישן מאד כ-60 שנה לא עבר עדיין שום שיפוץ.חיזוק ,אין מקלט רק קיר מגון בכניסה ,ששם עמדנו במלחמה .
    בעבר סירב לתוכנית תמה 38 מסיבות לא הגיוניות ומשך אותנו כל פעם לעוד פגישה נוספת ועדיין מושך את כולנו ,כבר מספר שנים ניסינו לבוא לקראתו אבל תמיד הצליח לשלוף ארנב נוסף מהכובע.
    אנחנו דירה עליונה ומעלינו חולש הגג ,האם ניתן לבטן חדר אחד שיכול להתאים למטרה זו ולבנות חדר נוסף על הגג הכולל שרותים +מרפסת ?
    אודה לתשובתכם.

    28 באוקטובר 2013
  • 31 באוקטובר 2013

    לבטן חדר בדירה ולבנות חדר נוסף על גג בניין משותף?

    נוגה שלום רב, לעניין שאלתך, חוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה), התשס”ח – 2008, שהינו פרויקט של חיזוק בניין מפני רעידות אדמה תוך מימוש זכויות על פי תמ”א 38. המחוקק הבין כי במידה ותנאי לאישור פרויקט יהא הסכמתם של כל (100%) בעלי הזכויות בבניין, יהווה הדבר תמריץ שלילי והענקת כוח ושליטה בלתי סבירים בידי בעלי זכויות סחטנים אשר ינסו לנצל את הצורך בהסכמתם לקבלת זכויות עודפות וניצול היזם ויתר בעלי הזכויות. לפיכך, חוקק חוק המקרקעין הנ"ל, את סעיף 4 הקובע כי הסכמת הדיירים הנדרשת באופן פורמלי היא של 66% בלבד ואין צורך לגבש הסכמה של כל הדיירים לביצוע התמ"א.
    בברכה,

    31 באוקטובר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?