לבטן חדר בדירה ולבנות חדר נוסף על גג בניין משותף? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נוגה

  נשלח ע"ינוגה 08:16, 28 באוקטובר 2013

  שלום רב! בבניין משותף של 6 דירות בחיפה יש שכן שאינו מתגורר בבניין אך בבעלותו שתי דירות. הבניין ישן מאד כ-60 שנה לא עבר עדיין שום שיפוץ.חיזוק ,אין מקלט רק קיר מגון בכניסה ,ששם עמדנו במלחמה . בעבר סירב לתוכנית תמה 38 מסיבות לא הגיוניות ומשך אותנו כל פעם לעוד פגישה נוספת ועדיין מושך את כולנו ,כבר מספר שנים ניסינו לבוא לקראתו אבל תמיד הצליח לשלוף ארנב נוסף מהכובע. אנחנו דירה עליונה ומעלינו חולש הגג ,האם ניתן לבטן חדר אחד שיכול להתאים למטרה זו ולבנות חדר נוסף על הגג הכולל שרותים +מרפסת ? אודה לתשובתכם.

  השב
 • 11:45, 31 באוקטובר 2013

  נוגה שלום רב, לעניין שאלתך, חוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה), התשס”ח – 2008, שהינו פרויקט של חיזוק בניין מפני רעידות אדמה תוך מימוש זכויות על פי תמ”א 38. המחוקק הבין כי במידה ותנאי לאישור פרויקט יהא הסכמתם של כל (100%) בעלי הזכויות בבניין, יהווה הדבר תמריץ שלילי והענקת כוח ושליטה בלתי סבירים בידי בעלי זכויות סחטנים אשר ינסו לנצל את הצורך בהסכמתם לקבלת זכויות עודפות וניצול היזם ויתר בעלי הזכויות. לפיכך, חוקק חוק המקרקעין הנ"ל, את סעיף 4 הקובע כי הסכמת הדיירים הנדרשת באופן פורמלי היא של 66% בלבד ואין צורך לגבש הסכמה של כל הדיירים לביצוע התמ"א.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.